Fat samt skål, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Olika dekor i imari verte färger. Diameter 21-41 cm.

Tillverkningsojämnheter. Slitage.

Proveniens

A Swedish private collection

Klubbat pris
1 800
172
195
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
16 jan 21:13
1 800 SEK
16 jan 19:46
1 700 SEK
16 jan 19:46
1 700 SEK
16 jan 1:23
1 600 SEK
16 jan 1:22
1 500 SEK
16 jan 1:22
1 500 SEK
16 jan 1:21
1 300 SEK
16 jan 1:21
1 200 SEK
10 jan 7:48
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor