Fat samt skål, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Olika dekor i imari verte färger. Diameter 21-41 cm.

Tillverkningsojämnheter. Slitage.

Proveniens

A Swedish private collection

Auktionen avslutas
2 dagar 4 timmar
1 600
153
174
Utropspris
2 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
16 jan 1:23
1 600 SEK
16 jan 1:22
1 500 SEK
16 jan 1:22
1 500 SEK
16 jan 1:21
1 300 SEK
16 jan 1:21
1 200 SEK
10 jan 7:48
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - L28