Fat, två stycken, porslin. Japan, Meiji (1868-1912) samt tidigt 1900-tal.

En konturerad, med dekor i stiliserat blommönster. Diameter 42 . En med dekor av karpar. Diameter 40 cm.

Slitage

Proveniens

A Swedish private collection

500
48
54
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
10 jan 9:34
500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13