Fågel/rökelsekar, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Stor trana med utbredda vingar, avtagbart lock,. Längd ca 47 cm. Vingbredd circa 82 cm.

Slitage.

Proveniens

A Swedish private collection

Klubbat pris
16 000
1 533
1 733
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (44 bud)
8
18 jan 21:58
16 000 SEK
18 jan 21:57
15 500 SEK
8
18 jan 21:55
15 000 SEK
18 jan 21:55
15 000 SEK
8
18 jan 21:54
14 500 SEK
18 jan 21:54
14 000 SEK
18 jan 21:54
13 250 SEK
18 jan 21:54
12 750 SEK
18 jan 11:43
12 722 SEK
18 jan 11:43
12 222 SEK
18 jan 11:43
12 000 SEK
18 jan 11:42
11 500 SEK
18 jan 11:42
11 000 SEK
18 jan 11:42
10 500 SEK
18 jan 11:42
10 000 SEK
18 jan 11:42
9 700 SEK
18 jan 11:42
9 500 SEK
18 jan 11:42
9 200 SEK
18 jan 11:42
9 000 SEK
17 jan 9:43
8 400 SEK
14 jan 11:25
8 200 SEK
14 jan 11:25
8 000 SEK
14 jan 7:34
7 977 SEK
14 jan 7:34
7 777 SEK
14 jan 7:32
7 200 SEK
14 jan 7:32
7 000 SEK
14 jan 7:32
6 000 SEK
14 jan 7:32
5 800 SEK
11 jan 21:25
5 450 SEK
11 jan 21:25
5 250 SEK
11 jan 21:24
5 050 SEK
11 jan 21:24
4 850 SEK
11 jan 21:20
4 650 SEK
11 jan 21:20
4 450 SEK
11 jan 18:09
4 250 SEK
11 jan 18:09
4 050 SEK
10 jan 23:35
3 800 SEK
10 jan 23:21
3 600 SEK
10 jan 23:21
3 500 SEK
10 jan 20:00
3 400 SEK
10 jan 20:00
3 200 SEK
10 jan 15:23
3 000 SEK
10 jan 9:19
2 700 SEK
10 jan 7:45
2 500 SEK