Naturalistiska fjärilar flygandes vid växtlighet mot klarblå bagrund. Kanten dekorerad med stiliserade krysantemymblommor och geometriska mönster. Diameter 30 cm.
Slitage. Undersidan med ytsmuts.
Proveniens
En svensk privat samling, därefter i arv.
Klubbat pris
3 000
287
325
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (12 bud)
18 jan 18:32
3 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
18 jan 18:31
2 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
18 jan 18:31
2 700 SEK
18 jan 18:30
2 600 SEK
18 jan 18:30
2 400 SEK
18 jan 18:29
2 200 SEK
18 jan 18:29
2 000 SEK
18 jan 18:27
1 900 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor