Bricka, lack, Japan, Meiji/tidigt 1900-tal.

För den kinesiska marknaden. Oval. Dekorerad med lack, förgyllning och små bitar pärlemor, motiv av elegant dam med fläkta i flodlandskap invid sin tjänare. Längd 43 cm.

Nagg, slitage, märken.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13