Tedosor, ett par, silver, Japan, 1900-alets första del.

Ovoid form med fyra sektioner vardera. Dekorerade med filigran samt emalj med motiv av iris, blommande prunus, krysantemum och bambu. Invändigt förgyllda. Stämplade "Silver". Höjd 15 cm. Vikt ca 816 gram totalt.

Slitage. Bucklor.

Klubbat pris
24 000
2 299
2 600
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
18 jan 18:24
24 000 SEK
17 jan 10:55
23 000 SEK
16 jan 8:33
22 000 SEK
16 jan 8:33
22 000 SEK
16 jan 8:33
21 000 SEK
16 jan 8:33
20 000 SEK
16 jan 8:32
19 500 SEK
16 jan 8:32
19 000 SEK
16 jan 8:32
18 500 SEK
16 jan 8:32
18 000 SEK
16 jan 8:31
17 500 SEK
16 jan 8:31
17 000 SEK
16 jan 8:31
16 500 SEK
16 jan 8:31
16 000 SEK
16 jan 8:30
15 500 SEK
16 jan 8:30
15 000 SEK
16 jan 8:30
14 500 SEK
16 jan 8:30
14 000 SEK
16 jan 8:29
13 500 SEK
16 jan 8:29
13 000 SEK
15 jan 10:03
12 500 SEK
14 jan 20:29
12 000 SEK
14 jan 20:29
11 750 SEK
14 jan 11:17
11 210 SEK
14 jan 11:17
10 710 SEK
14 jan 11:17
10 500 SEK
14 jan 11:17
10 000 SEK
13 jan 17:21
9 200 SEK
13 jan 17:21
9 000 SEK
11 jan 15:53
8 700 SEK
11 jan 15:53
8 500 SEK
11 jan 15:52
8 200 SEK
11 jan 15:52
8 000 SEK
10 jan 9:05
7 400 SEK
10 jan 9:05
7 200 SEK
10 jan 9:05
7 000 SEK
10 jan 9:04
6 800 SEK
10 jan 9:04
6 600 SEK
10 jan 9:04
6 400 SEK
10 jan 9:04
6 200 SEK
9 jan 17:39
6 000 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13