Tedosor, ett par, silver, Japan, 1900-alets första del.
Ovoid form med fyra sektioner vardera. Dekorerade med filigran samt emalj med motiv av iris, blommande prunus, krysantemum och bambu. Invändigt förgyllda. Stämplade "Silver". Höjd 15 cm. Vikt ca 816 gram totalt.
Slitage. Bucklor.
Auktionen avslutas
8 dagar 6 timmar
7 400
707
803
Utropspris
8 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
10 jan 9:05
7 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
10 jan 9:05
7 200 SEK
10 jan 9:05
7 000 SEK
10 jan 9:04
6 800 SEK
10 jan 9:04
6 600 SEK
10 jan 9:04
6 400 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor