Praktfat, två stycken, porslin. Japan, Meiji (1868-1912).

Olika dekor i imari-verte färger. Diameter 46-46,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

A Swedish private collection

Klubbat pris
3 000
287
325
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
18 jan 21:05
3 000 SEK
18 jan 21:05
2 950 SEK
18 jan 21:03
2 750 SEK
18 jan 20:59
2 550 SEK
18 jan 20:59
2 500 SEK
18 jan 20:43
2 350 SEK
18 jan 20:24
2 150 SEK
18 jan 20:24
2 000 SEK
18 jan 20:06
1 950 SEK
18 jan 20:06
1 850 SEK
18 jan 19:56
1 750 SEK
18 jan 19:56
1 650 SEK
18 jan 19:37
1 500 SEK
16 jan 1:17
1 000 SEK