Fat, två stycken, porslin. Japan, 1700/1800-tal.

I olika utföranden. Diameter 33 cm. Längd 30 cm.

Det runda fatet med stjärnspricka. Slitage.

Proveniens

A Swedish private collection

Auktionen avslutas
2 dagar 10 timmar
1 500
143
163
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (11 bud)
15 jan 22:53
1 500 SEK
15 jan 22:53
1 400 SEK
13 jan 5:30
1 300 SEK
13 jan 5:30
1 200 SEK
12 jan 12:17
1 100 SEK
12 jan 12:17
1 000 SEK
12 jan 12:17
750 SEK
12 jan 12:17
700 SEK
10 jan 18:54
400 SEK
10 jan 17:15
350 SEK
10 jan 8:45
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30 - Visas på begäran