Insidan dekorerad i emaljfärger med blomsterkors, frukter och blommor längs brämet med bl a fingercitron, vallmo och nejlika. Utsidan djuprosa. Diameter 20,8 cm.
Lagningar.
Proveniens
From the collection of Karl Hugosson.
Auktionen avslutas
6 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor