Skålar, sju stycken, porslin, Kina, sen Qingdynasti/omkring 1900.
Olika modeller. Dekorerade med polykroma emaljfärger samt famille rose med motiv av blommor, tuppar, trigram och fohundar. Höjd ca 4-5, diameter 9-12,5 cm.
Slitage. Nagg. Större tupp-skål med retuscher.
Auktionen avslutas
6 dagar 21 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor