Penselställ med dekor i relief av en grupp ämbetsmän bland bambu. Höjd 13,5 cm.
Kanna, brons. Arkaiserande, 16,5 cm.
Skål med fat, försilvrade. Diameter skål 13,2 cm. Diameter fat 21 cm.
Slitage, skador.