Schatull, två stycken, lack. Omkring 1900.

En ask med dekor av fåglar framför Mount Fuji. Mått 26x15x8 cm. En ask med dekor av fåglar i tät vegetation. Mått 26x18x5 cm.

Slitage.

Proveniens

Auktionen avslutas
7 dagar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V20