Kopparna med dekor i famille rosefärger av blomstergirlanger. Diameter kopp 6,5 cm. Diameter fat 10,5 cm. Skålen med dekor av de odödliga. Sigillmärke i botten i rött. Längd 26 cm.
Skador, lagningar.