Olika dekor och utföranden. Bestående av, skål med dekor av fåglar, diameter 12,2 cm. Kopp med dekor av lotus mot blå grund. Diameter 10 cm. Kopp med dekor av trigram, diameter 6 cm. Ytterfoder, diameter 9 cm. Ask med lock, diameter 6,5 cm.
Lotuskoppen med kantlagning. Nagg.
A private Swedish collector.