Vaser/Bordslampor, ett par, porslin. Sen Qingdynasti/omkring 1900.

Hexagonala med dekor i underglasyrblått av figurscener. Höjd vas 27 cm. Höjd monterade som lampor 56 cm. Cremefärgade lampskärmar medföljer.

Slitage, borrade för el, elfunktion ej testad.

Proveniens

Property of a private Swedish Estate.

Auktionen avslutas
6 dagar 20 timmar
1 000
97
111
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
27 jan 17:58
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - L20