Väst, luva samt tre dekordelar till dräkt, broderat siden. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Bestående av:
Väst, ryggläng 42 cm.
En huva/luva, längd 49 cm.
Två armavslut i svart, längd 33 cm.
Ett fragment på celadongrön och gul grund, längd 50 cm.

Slitage.

Proveniens

Auktionen avslutas
6 dagar 17 timmar
300
29
33
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
27 jan 16:49
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - L20