"Seen from here"
Framtagen i samband med utställningen "Matts Leiderstam : Seen from Here", 2010. Signerad Matts Leiderstam på etikett a tergo samt signerad Jens Komoso, ur serien ("Museum Nights") och numrerad 14/20. Installation med en fotografi och ett staffli. Fotografi 30 x 30 cm. Staffli höjd ca 125 cm.
Höger sida av ramen är något lös. Helhetsintrycket är gott.
"Matts Leiderstam - Seen from Here", Kunsthalle Düsseldorf, 2010.
Group Exhibition "Phantasma", Helsinki Contemporary (former Gallery Kalhama&Piippo)
Contemporary), 2012.