”Dopet” från ”Ecce homo”, 1998
Signerad Elisabeth Ohlson och numrerad AP samt daterad 1999 a tergo. Ur sviten "Ecce Homo". Denna variant har ett annat bild utsnitt än konstnärens ursprungsbild. C-print monterad bakom akrylglas, 50 x 37 cm.
Smärre märken och ytliga repor i verkets nedre högra hörn.
Gåva från fotografen till nuvarande ägare.