Soshana Afroyim

(Österrike, 1927-2015)
Soshana Afroyim
(Österrike, 1927-2015)

"Mexican Landscape"

Signerad Soshana och daterad -65. Duk 88 x 144 cm

Smärre, ställvisa färgbortfall intill omtagen. Enstaka, ytligt skrapmärke.

Proveniens

Modern Art Center (Max Bollag), Zürich. Inköpt av nuvarande ägare 1972.

Utropspris
32 000 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13