Jan Naliwajko

(Litauen/Sverige, 1938-2017)
Jan Naliwajko
(Litauen/Sverige, 1938-2017)

Jan Naliwajko, Kvinnotorso

Signerad J. Naiwajko. Relief i folierad plexiglas monterad på svart platta i plexi. Höjd 107 cm, bredd 67 cm.

Smärre ytligt slitage.

Proveniens

Galleri Flesser, Båstad.
Inköpt från ovanstående 2010.

Utropspris
8 000 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962