Oiva Toikka

(Finland, 1931-2019)
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)

Glasfågel, "Ruffed Grouse", II-sortering, signerad O. T II Nuutajärvi.

Höjd 11 cm. Längd 15,5 cm.

Tillverkningsrelaterade märken. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Köpt i Iittalas fabriksbutik.

Formgivare

Klubbat pris
175
1 845
200
Utropspris
80 EUR
Budhistorik (16 bud)
7 jan 20:05
175 EUR
7 jan 20:02
165 EUR
7 jan 20:02
160 EUR
7 jan 19:17
155 EUR
7 jan 19:17
145 EUR
7 jan 19:01
135 EUR
7 jan 19:01
125 EUR
7 jan 18:59
110 EUR
7 jan 18:59
100 EUR
7 jan 12:49
85 EUR
7 jan 12:49
80 EUR
6 jan 23:39
65 EUR
6 jan 23:39
60 EUR
6 jan 21:16
50 EUR
6 jan 20:02
40 EUR
1 jan 20:59
30 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923