Joakim Ojanen

(Sverige, Född 1985)
Joakim Ojanen
(Sverige, Född 1985)

"Svackor och uppförs"

Signerad Joakim Ojanen och daterad 2013 a tergo. Olja på ouppspända, ihopsydda dukar 163 x 137 cm.

Ställvis krackelering. Vågig duk. Hanteringsveck längs dukens mitt. Nålhål i samtliga fyra hörn

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären, 2015.

Chicago Urban Art Society, Chicago, "Opposites Attract" 14 juni - 27 juli, 2014.

Utropspris
30 000 SEK

Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13