Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Papeles De Son Armandans" ur: Joan Miró Drawings and Litographs.

Signerad med blyerts. Färglitografi, 1959. Utgiven av The New York Graphic Society i en upplaga om 700. Dagmått 32,5 x 70 cm. Joan Miró Drawings and Lithographs i original förpackning medföljer.

Ej fullt genomgången. Ej examninerad ur ram. Box med slitage.

Cramer 56.

Utropspris
15 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13