Jack Pierson

(USA, Född 1960)
Jack Pierson
(USA, Född 1960)

Jack Pierson, "Black Gold", 1998

Signerad Jack Pierson och numrerad 1/10 a tergo. C-print monterad i en ram av plexiglas 103 x 77 x 5,5 cm.

Bladet något vågigt inuti ramen. Plexiglasram med obetydligt slitage.

Proveniens

Galleri Roger Björkholmen, Stockholm.

Utropspris
25 000 SEK

Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13