August Sörenson

(Sverige, Född 1980)
August Sörenson
(Sverige, Född 1980)

"Dold kerub"

Signerad August Sörenson. Utförd 2012. Brons, höjd 49 cm.

Slitage.

Proveniens

Ur Björn Springfeldts samling. Inköpt 2012 direkt från konstnären.

Utropspris
3 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13