Albert Contreras

(USA, 1933-2017)
Albert Contreras
(USA, 1933-2017)

"No 44"

Signerad Contreras och daterad 1967 a tergo. Duk 45 x 45 cm.

Smärre slitage synligt som ljusa streck och ljusa områden på duken.

Proveniens

Ur Björn Springfeldts samling.

Utropspris
8 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13