Signerad RH. Utförd 2001. Blandteknik monterad i plexibox. Höjd 48 cm. Box 60 x 21 x 16,5 cm.
Slitage på bottenplattan, delvis enligt konstnärens intention.
Proveniens
Ur Björn Springfeldts samling. Inköpt direkt från konstnären.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.
Utropspris
8 000 SEK