Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Dirk Valkenburg

(Holland, 1675-1721)
Dirk Valkenburg
(Holland, 1675-1721)

Dirk Valkenburg, tillskriven. Jaktstilleben med hund och fåglar.

Uppfodrad duk 110 x 150 cm

Retuscher, slitage.

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Hjularöds gods Skåne.
Raps Konsthandel, Stockholm

Auktionen avslutas
8 dagar 21 timmar
1 000
97
113
Utropspris
40 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
30 jan 18:26
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - I7