Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Förgylld och bronserad. Krön med dekor av rocailler, ströblommor och pikerade fält med graverad dekor av mönsterslingor, profilerad ramlist med släta sparytor och. Tudelat och kvicksilverfolierat spegelglas. Höjd 156, bredd 63 cm.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.