Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.

Förgylld och bronserad. Krön med dekor av rocailler, ströblommor och pikerade fält med graverad dekor av mönsterslingor, profilerad ramlist med släta sparytor och. Tudelat och kvicksilverfolierat spegelglas. Höjd 156, bredd 63 cm.

Utropspris
10 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13