Två glas med omvikt fot och luftbubbla i ben. Höjd 14-15 cm. Två glas med graverad dekor av Gustaf III:s monogram och luftbubbla i ben. Höjd 17 cm. Flaska med förgylld dekor och propp. Höjd 15 cm. Flaska i grönt glas med tryckt dekor av Gustaf III:s monogram. Höjd 20 cm.
Smärre nagg. Smärre slitage.