Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Kompass, av Johan Elfgren (instrument- och urmakare i Gagnef från 1700-talets mitt - 1801).

Mässing. Graverad vindros, Märkt "I : ELFGREN . GAGNEF". Ca 70 x 72mm.

Slitage. Glas saknas.

Jämför ett exemplar i Nordiska Museets samlingar: NM.0232041A-B

Auktionen avslutas
8 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V30