Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Adolph Bjurman, väggpendyl, sengustaviansk, Norrköping (verksam 1783-1812).

Rikt skuren, delvis förgylld dekor av örnar, akantus och druvklasar. Målad urtavla märkt Adolf Bjurman Norrköping. 80 x 68 cm.

Färgbortfall. Smärre skador. Senare målad, krackelerad urtavla. Ej funktionstestad. Nyckel finns.

Auktionen avslutas
8 dagar 20 timmar
1 000
97
113
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
30 jan 17:56
1 000 SEK
30 jan 17:28
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H51