Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Buljongkoppar med fat, sex stycken, porslin. Royal Copenhagen, 'Flora Danica', Danmark, 1900-tal.

Märkt med modellnummer 3612. Diameter skål 13 cm. Målad polykrom och förgylld dekor efter planschverk över den danska floran.

Slitage. Litet nagg.

Auktionen avslutas
8 dagar 19 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
7 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V16