Förgylld och bronserad. Krön med räfflad sköld, bärande lagerkvistar och blomsterfestoner, liknande nederdel, ramverk med bandfläta och pärlstav. Kvicksilverfoleirat spegelglas. Signerad CGF. Höjd 157, bredd 71 cm.
Ytslitage. Smärre skador. Senare spegelglas. Bakstycke med flyttade hängöglor.