Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär, 1800-talets första del, Reseskildringar från Italien, 6st.

"Solfatara di Pozzuoli", "Tempio di Cerere a Pesto", "Tempio di Serapide a Pozzuoli", "Tempio di Venere a Baja", "Mele di Napoli dal Golfo", "Cenere dell anno 1792". Gouache och akvarell, vardera ca 7 x 10 cm.

Ej examineradee ur ram, liten fuktfläck.

Proveniens

Privatsamling, Västerås.
Därefter i arv.

Auktionen avslutas
8 dagar 18 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - B2