C.G. Hallberg, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm 1947.
Kaffekanna, gräddkanna och sockerskål med lock. Slät modell, sockerskålen med invändig förgyllning. Kaffekannan med svärtat trähandtag, locken med knopp i form av stiliserad blomsterbukett. Total vikt: 968 gram.
Smärre slitage.
Auktionen avslutas
6 dagar 13 timmar
5 000
485
554
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
23 jan 23:21
5 000 SEK
23 jan 23:21
5 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
23 jan 20:07
3 700 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor