Brev-/pennställ, 3 st, silver, Italien, 1900-talets andra hälft.

Silver .925. Insidan fodrad med grönt tyg. Finska importstämplar, 1989.
Brevställ med två fack, bredd 23 cm, höjd 12,5 cm.
Kuvertställ med två fack, bredd 15 cm, höjd 11 cm.
Pennställ, bredd 7,5 cm, höjd 12,5 cm.
Totalvikt ca 1160 g.

Smärre åldersrelaterat slitage. Anlöpningar. Enstaka fläckar på tyget.

Auktionen avslutas
6 dagar 13 timmar
250
2 580
286
Utropspris
400 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 270 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
24 jan 1:37
250 EUR
23 jan 20:10
150 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - V2