Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Ewald Dahlskog

(Sverige, 1894-1950)
Ewald Dahlskog
(Sverige, 1894-1950)

Konstnärskollegan (Harald E Andrén 1891-1964)

Signerad Evald Dahlskog. Duk 180 x 90 cm.

Ytsmuts.

Proveniens

Bukowski Auktioner, auktion 455.

Auktionen avslutas
8 dagar 23 timmar
300
29
34
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
30 jan 17:14
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - I301