"La jeune Eugénie au chapeau blanc et robe rouge, jardin du Luxembourg - Paris"
Signerad F Gall Paris samt a tergo daterad 1948. Olja på pannå 20 x 24 cm.
Mme Marie-Lize Gall, konstnärens dotter, utfärdar ett äkthetsintyg på förfrågan, kontakta konstavdelningen för assistans.
Helhetsintrycket är gott.