Ett par koppar med motiv av lärda män och drake i emaljfärger, delvis förgyllda, höjd 6,2-6,5 cm.
En kopp dekorerad med emaljfärger, motiv av eleganta damer med antikviteter och tjänare, höjd 6,2 cm.
En kopp delvis försilvrad samt dekorerad i emaljfärger med motiv av scener från hovlivet med tedrickande sällskap i interiör samt ridande sällskap i trädgård, höjd 6 cm.
Nagg. Den försilvrade koppen med sprickor.