Tallrikar, fyra stycken, porslin, Kina, 1700-talets första hälft.

Olika dekor i emaljfärger samt järnoxidrött, famille verte respektive famille rose. Motiv av blomstrande trädgårdar, antikviteter och blommor. Diameter 22-23 cm.

Skador. Lagningar.

Auktionen avslutas
1 dag 5 timmar
3 000
287
325
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
20 jan 13:34
3 000 SEK
20 jan 13:34
2 500 SEK
20 jan 13:33
2 000 SEK
20 jan 13:33
1 600 SEK
20 jan 13:32
1 500 SEK
20 jan 13:29
1 200 SEK
20 jan 13:28
1 000 SEK
20 jan 13:28
800 SEK
20 jan 13:26
400 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V9