Karott med lock, skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i järnoxidrött och förgyllning. Oval grönsaksterrin, längd 32 cm. Kuddformad skål. Mått 22x23 cm. Höjd 11 cm.

Förgyllningen med slitage.

Proveniens

From Övedskloster Castle, Skåne, Sweden.

Auktionen avslutas
7 dagar 22 timmar
300
29
33
Utropspris
7 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
15 jan 9:19
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - L14