Tallrikar, 15 stycken, porslin, Kina, Qingdynastin, 1700-tal.

Olika modeller. Varierande famille rose-dekor med motiv av blommor och fåglar. Diameter 22-23 cm.

Nagg. Slitage. Tre med kantsprickor.

Auktionen avslutas
5 dagar 3 timmar
2 000
191
217
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
18 jan 3:16
2 000 SEK
17 jan 18:37
1 600 SEK
16 jan 22:51
700 SEK
16 jan 21:34
650 SEK
15 jan 22:02
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30 - Visas på begäran