Tallrik, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger med monogram under grevlig krona omgivet av standar. Diameter 23 cm.

Slitage.

Proveniens

Auktionen avslutas
9 dagar 1 timme
1 100
105
119
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
14 jan 20:22
1 100 SEK
14 jan 19:30
1 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V10