Tedosor, tre stycken, samt senapsburk med lock, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Olika dekor i famille rosefärger. Tedosornas höjd 13-13,5 cm. Senapsburkens höjd 7 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Auktionen avslutas
4 dagar 7 timmar
1 800
172
195
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
14 jan 19:25
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V12