Skedfat, tre stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
En med dekor i underglasyrblått av flodlandskap, längd 11,5 cm. En med dekor i grisaille och guld, längd 13 cm. En med dekor i famille rose med figurscen, längd 13 cm.
Små nagg.
Proveniens
Property of a private Swedish collector.
Auktionen avslutas
3 dagar 23 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Cecilia Nordström