Bålskål, spilkum och bärtallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.

Bålskålen med figurscener i famille rose. Diameter 26,3 cm. Spilkum med dekor i famille rose av blommor. Diameter 13.5 cm. Bärtallrikar med dekor av blommande trädgård. Diameter 16.5 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

Private Swedish collector.

Auktionen avslutas
4 dagar 7 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V9