Bålskål, spilkum och bärtallrikar, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Bålskålen med figurscener i famille rose. Diameter 26,3 cm. Spilkum med dekor i famille rose av blommor. Diameter 13.5 cm. Bärtallrikar med dekor av blommande trädgård. Diameter 16.5 cm.
Skador, lagningar.
Proveniens
Private Swedish collector.
Auktionen avslutas
4 dagar 7 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor